طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری
سایت خبری نوعی پرتال خبری و اطلاع رسانی است و در فضای اینترنت از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.در طراحی سایت خبری باید توجه داشت که در این فضا لازم است که محتوا به صورت روزانه تولید شود و اطلاعات به روز به کاربران ارائه گردد.

 

تعداد سایت های خبری در فضای وب بسیار است زیرا خبر در جامعه ی امروزه بسیار مهم است و جدیدترین اخبار به سرعت در فضای اینترنت اطلاع رسانی می شود.در طراحی سایت خبری لازم است که اصول سئو و نکات کلیدی در ارائه خبر مد نظر گرفته شوند. اگر طراحی سایت خبری با موفقیت انجام گیرد بازدیدکنندگان بسیاری را به سایت شما جذب خواهد کرد. کاربران اینترنتی ترجیح می دهند که اخبار را به روز و در لحظه دریافت کنند و به همین دلیل در طراحی سایت خبری مهمترین امر به روز رسانی سایت است.با توسعه شبکه های اجتماعی و قابلیت نصب آنها در کامپیوتر،موبایل و تبلت طراحی سایت خبری بسیار حائز اهمیت است و لازم است که به غیر سایت خبری نرم افزارهای موبایلی هم توسعه داده شوند و اصول سئو،امنیت سایت،صحت اطلاعات و امکانات سایت به خوبی مورد بررسی قرار بگیرند و به صورت کامل صورت پذیرند.

 

نکات کلیدی در طراحی سایت خبری
موفقیت و درخشش هر سایت از جمله سایت خبری وابسته به میزان کاربران سایت و بازدیدکنندگان دارد و فاکتورهای متفاوتی برای بهینه سازی سایت وجود دارند. بنابراین اولین گام بالا بردن ترافیک سایت است که از طریق گوگل فراهم خواهد شد.گام بعدی در جذب بازدیدکنندگان تولید محتوای خوب و سئو شده است.کیفیت محتوای تولید شده از اهمیت ویژه ای برای کاربران برخوردار است زیرا به معتبر بودن سایت شما از دید کاربران کمک خواهد کرد و می توان مخاطب ثابت جذب کنید.

 

ویژگی طراحی سایت خبری موفق
1-دسته بندی اطلاعات و مرتب سازی آنها
نحوه ی نمایش اخبار و اطلاعات به کاربران در طراحی سایت خبری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و لازم است در زمانبندی کاربران صرفه جویی شود و اطلاعات به طوری چیده شوند که کاربر بتواند به راحتی و بدون هدر رفتن زمان، خبر مورد نظر خود را پیدا کند و محتوای تولید شده در خصوص آن خبر را با جزئیات مطالعه کند.چیدمان اطلاعات نیز به جذب کاربران کمک خواهد کرد.با طراحی سایت خبری مرتب شده و ساده به کاربران می توان کمک شایانی کرد و آنها را به بازدیدکنندگاعایت ن ثابت سایت تبدیل کرد.

 

 

2-راصول سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو:
اگر طراحی سایت خبری شما از همه لحاظ با کیفیت باشد و مطالب کاربردی و طراحی گرافیک خوبی داشته باشد، اما ترافیک پایینی داشته باشد و افراد کمی از آن بازدید کنند موفق نخواهد بود.لازم است طراحی سایت خبری به گونه ای باشد که در جستجوی کاربر در صدر نتایج گوگل قرار گیرد و اولین انتخاب کاربران باشد. بنابراین قبل از راه اندازی سایت به نکات سئو اهمیت دهید.
3- سریع لود شدن صفحات
در طراحی سایت خبری سرعت مهمترین معیار سنجش کاربران به حساب می آید زیرا به دلیل به روز رسانی لحظه ای صفحات بازدیدکنندگان انتظار دارند که صفحات به سرعت لود شوند.

 

4-رعایت اصول امنیتی
حفظ امنیت سایت و عدم دسترسی اشخاص دیگر به سایت اهمیت ویژه ای دارد و در طراحی سایت خبری لازم است که در اولویت قرار گیرد.
5سادگی سایت :دسترسی آسان به بخش های مختلف در طراحی سایت خبری اهمیت دارد و لازم است که افراد مختلف با هر سطح سواد بتوانند اطلاعات مورد نظر خود را در سایت خبری شما کسب کنند و گاهی بتوانند اخبار مختلف را ویرایش کنند و به شما در مدیریت سایت کمک کنند.
6- دسترسی خبرنگاران به سایت
دسترسی آسان خبرنگاران به بخش های مختلف سایت و نوع چیدمان سایت برای افراد مختلف و کاربران سایت در طراحی سایت خبری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.بنابراین لازم است که سطح دسترسی افراد مختلف تعیین شود.
7-فرمت های متفاوت خبر
اطلاع رسانی اخبار در طراحی سایت خبری باید به فرمت های گوناگونی از جمله متن و چند رسانه ای می تواند باعث موفقیت دو چندان سایت خبری شما شود. به طور مثال هنگامی که اخبار به صورت صوت یا تصویر یا فیلم باشد جذابیت بیشتری خواهد داشت.
8-سایت خبری بهینه سازی شده برای موبایل یا تبلت
همانطور که میدانید امروزه موبایل هر فرد به نوعی کامپیوتر جیبی او به حساب می آید و دسترسی آسان و سریع به اطلاعات و اخبار برای کاربران حائز اهمیت است. قابلیت اجرای سایت خبری و لود شدن سریع صفحات در موبایل و تلفن های هوشمند باعث موفقیت طراحی سایت خبری موفق خواهد شد.

 

طراحی سایت  به وسیله ایمن ترین روش های برنامه نویسی در وب مانند ASP.NET صورت میگیرد و با طراحی سایت  اختصاصی می تواند تا حد زیادی سرعت لود شدن صفحات را بالا ببرید.بای طراحی سایت خود می توانید قالب های آماده را انتخاب کنید اما این قالب های به لحاظ امنیتی باید مورد بررسی قرار گیرند. در طراحی سایت استاندار سازی سایت بر اساس الگوریتم های به روز در گوگل اهمیت ویژه ای دارد. همچنین لازم است که از طراحی گرافیکی ساده و مدرن برای طراحی سایت استفاده کنید.
امکانات لازم در سایت خبری
 تعیین نوع خبر
توانایی مدیریت خبر
توانایی ایجاد و ویرایش و حذف اخبار
تیتر (عنوان )خبر
رو تیتر و زیر تیتر
لید خبر
انتخاب سرویس برای خبرها
انتخاب تگ مرتبط
تعیین وضعیت انتشار
تعیین زمان دقیق انتشار
گذاشتن تصویر برای خبر
مدیریت اخبار تصویری و آپلود تصاویر نامحدود برای خبر(درج و حذف و و یرایش )
مدیریت اخبار چندرسانه ای (درج و حذف و و یرایش )
انتخاب نوع نمایش اخبار در سایت
مدیریت سرویس های خبری
ایجاد سرویس های خبری به تعداد نامحدود در دو سطح
مدیریت درج اخبار در سرویس های خبری
نمایش اخبار مربوط در سرویس های خبری
تعیین سطح دسترسی برای کاربران در بخش های مختلف
مدیریت آرشیو اخبار ( آرشیو موضوعی اخبار)
نمایش اخبار پربازدید برای مدیر سایت
مدیریت گزارشات

 

 

 

در طراحی سایت عوامل متفاوتی دخیل اند و می تواند بر میزان ترافیک سایت تأثیر گذار باشد بعضی از این عوامل و اهداف بین انواع سایت ها با کاربردهای مختلف شبیه است و بعضی دیگر به صورت تخصصی مربوط به سایتی ویژه است. اهداف عمومی طراحی سایت: افزایش اعتبار وب سایت، تبلیغات در سایت و جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی، معرفی ، دریافت و سفارش کالا بدون محدودیت. طراحی قدم ابتدایی است و لازم است در جهت حفظ موفقیت و اعتبار سایت تلاش کرده تا بتوانید در بین رقبا بدرخشید و اعتماد افراد را جذب کنید. هدف سایت های خبری آگاه سازی افراد در خصوص اطلاعات روز و وقایع مهم است بنابراین لازم است که امکانات مناسبی در سایت خود برای کاربران فراهم نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =